top of page
Szukaj

Cyberataki w polskich firmach.


Cyberataki na polskie firmy to dosyć częsty problem. Hakerzy żądają wysokich okupów, co jednak stanowi jedynie ułamek strat, które mogą ponieść firmy. Najczęstszym sposobem ataków na firmę są ataki ransomware – jest to odmiana malware która polega na zaszyfrowaniu danych na urządzeniu, po którym następuje żądanie okupu za możliwość ich odblokowania.


Szczęśliwie polskie firmy są jeszcze nieco mniej narażone na ataki niż firmy z Europy Zachodniej. Nie jest to jednak wynik wyższej jakości zabezpieczeń, czy zwiększonej świadomości. Powodem tego jest fakt, że przestępcy mogą mniej zarobić na polskich firmach w porównaniu do zagranicznych.


Masowe przejście na pracę zdalną okazało się głównym czynnikiem wzrostu ilości cyberataków. Jednym z głównych zagrożeń dla bezpieczeństwa okazał się czynnik ludzki, który w dodatku najtrudniej jest kontrolować, mimo że firmy inwestują dużo sił i środków w to, żeby szkoląc, pracować nad odpowiednią świadomością pracowników. Wystarczy, że jedna osoba popełni błąd, zamyśli się lub zapomni, a cyberprzestępcy natychmiast to wykorzystają. Najczęściej stosowaną wobec pracowników metodą stał się atak phishingowy.


Według badań Check Point Research najważniejsze cztery aspekty które pozwolą przedsiębiorstwom chronienie się przed cyberatakami to:

  • Kopie zapasowe danych,

  • Najnowsze aktualizacje oprogramowania,

  • Silne oraz bezpieczne potwierdzanie tożsamości użytkownika

  • Szkolenia pracowników w zakresie świadomości cybernetycznej

Firma Set Up jest w stanie pomóc Państwu w zabezpieczeniu przed cyberprzestępczością, zapraszamy do kontaktu.

17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Palo Alto Networks - Global Protect

Global Protect to rozwiązanie zapewniające ochronę danych użytkowników niezależnie od ich fizycznej lokalizacji. Global Protect zapewnia ochronę użytkownikom mobilnym, niezależnie od tego czy znajdują

Comments


bottom of page