top of page
Szukaj

Nowość: zasilacze UPS z akumulatorami litowo-jonowymi.


Wiodący producenci systemów zasilania awaryjnego wprowadzają właśnie do swojej oferty UPS-y oparte o baterie litowo-jonowe. Zasilacze UPS z takimi akumulatorami oferują wiele do niedawna nieosiągalnych korzyści. Głównymi zaletami są:

  • 2-krotnie dłuższa żywotność - akumulatory litowo-jonowe oferują dwa razy dłuższy okres eksploatacji w porównaniu z akumulatorami kwasowo-ołowiowymi, jest to porównanie 8-10 lat do 3-5 lat,

  • Prosta i szybka instalacja – akumulatory litowo-jonowe są o 1/3 lżejsze od akumulatorów VRLA,

  • Żywotność w wyższych temperaturach – akumulatory te zachowują sprawność w temperaturze otoczenia do 40 °C,

  • Niższe koszty eksploatacji - Wydłużona żywotność przekłada się na obniżenie kosztów o około 58% dzięki oszczędzaniu na wymianie i konserwacji.

Pamiętać też trzeba, że nowe serwery oraz macierze potrafią pracować w wysokich temperaturach a tradycyjne UPS-y nie. Stawiając na rozwiązanie z nowymi UPS-ami uzyskujemy możliwość podniesienia temperatury pomieszczenia, co obniża koszty chłodzenia i daje oszczędności nie tylko w postaci mniejszych wydatków na energię, ale i wolniejszego zużywania się klimatyzatorów i rzadszych wymian ogniw. Zatem naszym zdaniem, nowe UPS-y będą ciekawą propozycją dla klientów którzy staną przed koniecznością wymiany zużytych baterii w swoich UPS-ach oraz tych, którzy projektują uruchomienie nowej serwerowni.


Oczywiście z uwagi na wyższą cenę zakupu należy przeprowadzić analizę opłacalności - czy mniejsze koszty energii zrekompensują nam większą inwestycję. Jednak przy panującej obecnie inflacji i drożejącej energii wiele wskazuje na to, że nowe UPS-y okażą się opłacalne w bardzo wielu scenariuszach.


Jeśli mają państwo jakieś pytania – zapraszamy do przesłania nam wiadomości prywatnej, ze wszystkim pomożemy wraz z naszym partnerem – #Vertiv, który właśnie wprowadza modele Li-Ion do topowej linii UPS-ów jednofazowych: GXT5.

37 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Palo Alto Networks - Global Protect

Global Protect to rozwiązanie zapewniające ochronę danych użytkowników niezależnie od ich fizycznej lokalizacji. Global Protect zapewnia ochronę użytkownikom mobilnym, niezależnie od tego czy znajdują

Comments


bottom of page